Sport

Academica Clinceni – FCSB rezultat în Liga I. Scorul, stabilit în doar 3 minute

Academica Clinceni - FCSB

Academica Clinceni – FCSB în Liga I – Formaţia FCSB a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Academica Clinceni, în ultimul meci al etapei a VII-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Dennis Man, în minutul 86 şi Olimpiu Moruţan, în minutul 89.

Academica Clinceni – FCSB echipele de joc

Academica Clinceni: Vâlceanu – Pashov, Jutric, Patriche, M. Dobrescu – Cebotaru, Cascini – A. Cordea, Chunchucov (Boiciuc ’72), P. Petrescu (Achim ’46) – R. Andronic (Rusescu ’46). Antrenor: Ilie Poenaru

FCSB: Vlad – Creţu, Cristea, Miron, Panţîru – Ov.Popescu (Perianu ’46), Moruţan, Tănase, Man, Buziuc (Oct. Popescu ’46) – Buş (Vînă ’65). Antrenor: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: Cordea ’39, Patriche ’78 / Man ’68, Cristea ’75

Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat de asistenţii Marius Marchidanu şi Alexandru Vodă, iar rezervă a fost Sorin Costreie.

Observator de arbitri a fost delegat Andrei Ioniţă.

Alte știri de interes

FCSB – UTA scor de forfait și o primă înfrângere pentru ardeleni

Mihnea Tudor

Edward Iordănescu este noul antrenor al echipei CFR Cluj

Mircea Rednic se întoarce în Liga 1 și preia echipa unui vechi rival

Saghin Cristian

Stadionul echipei Napoli va primi numele lui Diego Maradona de la următorul meci