Compania Antibiotice Iași anunță că persoane neidentificate, care își atribuie în mod fals calitatea de medic, oferă spre vânzare medicamente sau suplimente alimentare falsificate, având eticheta Colagen Proactiv.”Laboratorul Farmaceutic nr. 3 Antibiotice Iași” este menționat, în mod de asemenea fals, drept producător.
Mențiunile de pe eticheta produsului sunt: „Colagen Proactiv. Conținut: Colagen hidrolizat de proveniență animală (rechin) 20g, acid hialuronic, Vitamina C, biotină. Monodoză 25 ml: 1 fl/zi”.
Într-un mesaj postat pe facebook, Antibiotice Iași avertizează publicul și personalul medical că acest produs este falsificat, cu o proveniență necunoscută și nu trebuie utilizat sub nicio formă.
Antibiotice Iași va sesiza autoritățile competente pentru identificarea persoanelor implicate și aplicarea sancțiunilor legale, se mai precizează în mesajul companiei.
”Atenționăm publicul și personalul medical că acest produs este unul falsificat, cu o proveniență necunoscută. Compoziția și indicațiile terapeutice nu sunt verificate sau certificate de compania noastră. Nu recomandăm utilizarea acestui produs sub nicio formă!
Antibiotice Iasi va sesiza autoritățile competente pentru identificarea persoanelor implicate și aplicarea sancțiunilor legale.
Fiți precauți și asigurați-vă că achiziționați produse doar din surse oficiale!”
Comenteaza cu profilul facebook