Circulaţia pe autostrada Târgu Mureş-Ungheni a fost deschisă – VIDEO

06.12.2021
14:57
Circulaţia pe autostrada Târgu Mureş-Ungheni a fost deschisă - VIDEO
Circulaţia pe autostrada Târgu Mureş-Ungheni a fost deschisă - VIDEO

Sorin Grindeanu, ministrul Transporturilor, anunţă, luni, deschiderea circulaţiei pe autostrada Târgu Mureş-Ungheni. La rîândul lor, reprezentanții CNAIR au anunţat că la ora 14.00 a fost deschisă circulaţia.

”Astăzi se deschide circulaţia pe autostrada Târgu Mureş-Ungheni. Vorbim de 4,5 kilometri care au profil de autostradă şi 4,7 kilometri la profil de drum naţional cu două benzi pe sens”, a scris, luni, pe Facebook, Sorin Grindeanu.

Autostrada Târgu Mureş-Ungheni. foto 1
Autostrada Târgu Mureş-Ungheni. foto 1
Autostrada Târgu Mureş-Ungheni. foto 2
Autostrada Târgu Mureş-Ungheni. foto 2
 Autostrada Târgu Mureş-Ungheni. foto 3
Autostrada Târgu Mureş-Ungheni. foto 3

Ministrul a reiterat ideea că nu-şi doreşte festivism.

”Rezultate concrete! Nu festivism”, a mai scris Grindeanu.

Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat, sâmbătă, la Brăila, că, dacă nu ar fi forţat cu CNAIR deschiderea Lotului 2 din Autostrada Sebeş-Turda, ”anul acesta aveam foarte multe şanse să nu inaugurăm niciun kilometru de autostradă”.

VIDEO Circulaţia pe autostrada Târgu Mureş-Ungheni a fost deschisă

Comenteaza cu profilul facebook

Distribuie articolul:

A3autostrada borsautostrada targu mures ungheniSorin Grindeanu
Cristian Saghin
Cristian Saghin este unul dintre jurnaliștii care publică articole pe site-ul stiripescurt.ro, cu o experienta de peste 30 de ani în presa. De profesie inginer, a prins gustul presei imediat după Revoluție, trecând de la reporter... până la redactor șef... Este editorul general al site-ului stiripescurt.ro

Alte stiri de interes