stiripescurt.ro
Sport

Cristina Neagu, 1.000 ce goluri în Liga Campionilor: ”Ce zi! Efort incredibil al echipei! Nu-mi puteam dori mai mult!” – FOTO

Căpitanul echipei CSM Bucureşti, Cristina Neagu, a adus mulţumiri echipei sale şi fanilor prezenţi duminică, la meciul cu SG BBM Bietigheim, în finalul căruia a înscris şi golul 1.000 în Liga Campionilor.

”Ce zi…! 2 puncte importante, efort incredibil al echipei, sala din Germania dominată de suporterii români, golul 1000 în Liga Campionilor! Nu-mi puteam dori mai mult de la această zi! Mulţumesc!”, a fost mesajul Cristinei Neagu.

Ea a rămas pe teren mai multe minute şi s-a fotografiat cu echipa şi fanii, care au creat o atmosferă aparte în timpul partidei, câştigată de CSM, cu 27-25. Fanii au avut şi bannere pregătite cu fotografia Cristinei Neagu şi ”borna” 1.000, reprezentând golurile marcate de aceasta în Liga Campionilor.

”Bravo, echipa! Bravo, căpitane! Fantastică atmosferă! Mulţumim pentru suport!”, a transmis şi antrenorul CSM Bucureşti, Adrian Vasile.

În urma victoriei din Germania, CSM Bucureşti are 21 puncte, cu un bilanţ de zece victorii, o remiză şi o înfrângere, fiind calificată în sferturi. Două meciuri mai are de jucat CSM în grupa A, acasă, cu Brest (5 februarie), şi în deplasare, cu Krim Ljubljana (12 februarie).

Primele două clasate se califică direct în sferturi, iar echipele de pe locurile 3-6 vor juca încrucişat în faza play-off, pentru alte 4 locuri disponibile.

Turneul Final4 va avea loc la Budapesta, în 3-4 iunie.

Trofeul este deţinut de formaţia norvegiană Vipers Kristiansand.

Comenteaza cu profilul facebook

Alte știri de interes

David Popovici şi Simona Radiş, sunt sportivii anului 2022, desemnați la Gala Sportivul Anului, organizată de Ministerul Sportului

Gloria Pascu

Atacurile ruseşti cu rachete au ucis joi cel puţin 11 persoane în Ucraina

redactia

Elena Rîbakina a învins-o pe Victoria Azarenka şi este prima finalistă de la Australian Open

redactia

Handbal feminin: Rapid Bucureşti, a opta victorie din grupa B a Ligii Campionilor

redactia

Tyson Fury l-a provocat pe Francis Ngannou, campion UFC, la un meci într-o cuşcă, cu mănuşi MMA, dar cu reguli din boxul englez