Dinamo, calificată în sferturile Cupei României, la loviturile de departajare

Dinamo București s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, miercuri seara, pe Cluj Arena, după ce a dispus de formația de liga a treia Universitatea Cluj cu scorul de 3-1, la loviturile de departajare.

Scorul a fost egal, 1-1, după prelungiri, același scor înregistrându-se și la finalul celor 90 de minute regulamentare, prin golurile marcate de Laurențiu Corbu (14), pentru Dinamo, și Dorin Goga (34), pentru ”U”.

”U” a ratat un penalty în min. 5, prin Gabriel Giurgiu, șutul său fiind apărat de Laurențiu Brănescu. La loviturile de departajare, Dinamo a ratat o singură dată, prin Anton (a apărat Albuț), iar jucătorii de la ”U” au ratat de trei ori, prin Goga, Florescu și Chiș, care nu au nimerit spațiul porții.