FCSB – CFR Cluj rezultat la scor de neprezentare. Campioana, de nerecunoscut

Formaţia FCSB a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa CFR Cluj, în etapa a XXVIII-a a Ligii I. Campioana a evoluat din minutul 40 cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Arlauskis.

Golurile au fost marcate de Olaru ’49, Tănase ’62 şi Moruţan ’78.

La primul său meci de la revenirea la CFR Cluj, portarul Giedrus Arlauskis a fost eliminat în minutul 40, după un fault asupra lui Octavian Popescu. Locul lui în poartă a fost luat de Grzegorz Sandomierski.

1-0: Olaru a şutat din prima şi a marcat în minutul 49

2-0: Camora a pasat la adversarul său, Olaru, care şutează în Burcă, fundaşul lui CFR nu vede unde a ricoşat mingea, iar Tănase vine din spate şi înscrie

3-0: Moruţan a stabilit scorul final în minutul 78

FCSB: Vlad – Creţu (Panţîru ’46), Miron, I. Cristea, Ov. Popescu – O. Moruţan (Vână ’90+1), Şut, D. Olaru – Fl. Coman, Fl. Tănase (Istrate ’90+1), Oct. Popescu (Oaidă ’84). Antrenor: Anton Petrea

CFR Cluj: Arlauskis – Susic (Manea ’79), Vinicius, Burcă, Camora – Itu, Bordeianu, Deac – Chipciu (Pereira ’79), Carnat (Gîdea ’79), Păun (Sigurjonsson ’53). Antrenor: Edward Iordănescu

Cartonaşe galbene: Moruţan ’45+3, Tănase ’81 / Chipciu ’70, Bordeianu ’73

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe – Iulian Dima;

Observator de arbitri: Alexandru Deaconu.

Înaintea partidei, cele două echipe au ţinut minut de reculegere pentru Anton Netolitzchi şi Zoli Cantor, considerat cel mai înfocat suporter al echipei, coautor al volumelor ”100% CFR – Centenarul unui vis” şi ”Vestiarul campionilor”. Cei doi au decedat  joi.