Sport

FCSB – CS Universitatea Craiova rezultat după un meci aprig și un penalty ratat

FCSB a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul cu CS Universitatea Craiova, disputat, duminică, pe teren propriu, la Giurgiu, în etapa a XXIX-a a Ligii I.

În minutul 60, Andrei Ivan a fost faultat în careu de Miron, iar arbitrul Cojocaru a dictat penalti. Cicâldău a executat şi Vlad a respins în corner balonul şutat de de la 11 metri.

FCSB – CS Universitatea Craiova echipele din teren

FCSB: Vlad – Ov. Popescu (Creţu ’46), Miron, I. Cristea, Radunovici (Panţîru ’46)  – Olaru, Şut (Simion ’89), Oaidă (Vînă ’46) – Moruţan, Fl. Tănase, Oct. Popescu (Istrate ’68). Antrenor Anton Petrea;

CSU CRAIOVA: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp (Bălaşa ’70), M. Constantin, Vătăjelu – Mateiu, Nistor – Camara (Căpăţână ’86), Cicâldău (Bic ’86), Baiaram (Koljici ’79) – A. Ivan. Antronor Marinos Ouzounidis.

Cartonaşe galbene: Cristea ’15, Petrea (antrenor) ’48, Neubert (preparator fizic) ’52 / Mateiu ’24, Camara ’42, Nistor ’44 Vătăjelu ’65.

Arbitri: Adrian Cojocaru – Vladimir Urzică şi Mihai Marica – Sorin Costreie;

Observator de arbitri: Irina Mirt.

Lider este FCSB, cu 64 de puncte, echipă urmată de CFR Cluj, cu 60 de puncte, de CS Universitatea Craiova, cu 57 de puncte, şi de Sepsi, 44 de puncte.

Comenteaza cu profilul facebook

Alte știri de interes

Cristina Neagu se retrage de la naționala de handbal. Va face o pauză, ”începând din acest moment”

Mircea Furdu

Sorana Cîrstea, calificată în sferturi, la Istanbul

Daniela Arnăutu

România s-a calificat la Campionatul Mondial de handbal feminin. Singura echipă din lume participantă la toate ediţiile