Sport

FCSB – Dinamo rezultat strâns, cu două eliminări și 11 cartonașe galbene

FCSB - Dinamo rezultat strâns, cu două eliminări și 11 cartonașe galbene

FCSB -Dinamo s-a terminat cu scorul 2-2, într-un meci din etapa a şasea a Ligii I. Dinamoviştii au jucat în inferioritate numerică din minutul 75, când a fost eliminat Ismael Lopez Blanco. De la Dinamo a fost eliminat şi Răuţă, în minutul 90+1.

Au marcat Tănase ‘8, ’76 (penalti) şi Cristea ’17 pentru gazde, respectiv Borja Valle ’26 (penalti) şi Cristea ’42 (autogol) pentru Dinamo.

1-0: Tănase a deschis scorul cu un şut din careu, după o pasă de la Man.

2-0: Iulian Cristea a marcat cu o lovitură cu capul, după o centrate a lui Ovidiu Popescu.

2-1: Borja Valle a transformat un penalti acordat pentru un fault al lui Panţîru la Gonzales.

2-2:  Cristea a deviat mingea în propria poartă, la un şut al lui Adam Nemec.

3-2: Tănase a transformat un penalti acordat pentru o intervenţie în careu a lui Lopez la Dennis Man. Lopez a fost eliminat.

FCSB – Dinamo echipele de joc

FCSB: Vlad – Creţu, Cristea, Miron, Panţîru – Perianu (Popescu ’46), Popescu, Tănase – Man (Şut ’83), Buş (Buziuc ’46), Moruţan (Vînă ’77). Antrenor: Anton Petrea

Dinamo: Mejias – Gonzales, Puljic, Grigore, Lopez – Răuţă, Gol (Fabbrini ’79) – Camara, Borja Valle, Mihaiu (Sorescu ’23) – Nemec. Antrenor: Cosmin Contra.

Cartonaşe galbene: Tănase ’16, Panţîru ’25, Petrea ’68, Popescu ’61, Man ’82, Vlad ‘90+1, Buziuc ‘90+1 / Camara ’16, Borja Valle ’29, Gol ’52, Răuţă ‘70

România – Austria rezultat final care consfințește o premieră după 24 de ani

România – Malta Under 21 rezultat final în penultimul meci al calificărilor la CE. Am terminat cu un jucător în minus

Interviu Cristina Neagu: Sunt bucuroasă că am trecut cu bine peste această perioadă şi sunt sănătoasă

Gloria Pascu

Cristiano Ronaldo, testat pozitiv la coronavirus

Gică Hagi, nominalizat de France Football pentru Balonul de Aur Dream Team

Ianis Hagi: ”Alergi după minge, îți vine la picior și apoi ce să faci cu ea?

Norvegia – România rezultat neașteptat. Prea puține goluri pentru cât fotbal am arătat