FCSB – Gaz Metan Mediaș meci cu final nebun. Clasament play-off

FCSB - Gaz Metan Mediaș meci cu final nebun. Clasament play-off

​​FCSB – Gaz Metan Mediaș a oferit un fotbal săărcăcios, însă ultimele minute au fost electrizante. Echipa lui Becali a mai făcut un pas greșit în lupta pentru titlu, după ce a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, în fața echipei Gaz Metan Mediaș, scor 2-2. În minuntul 94 FCSB conducea cu 2-1, dar imediat după repunerea mingii de la centru, în același minut, Mediașul a egalat.

Au marcat: Tănase ’12, Petre ’90+3 penalti / Buș ’57, Juel-Nielsen ’90+4

În minutul 76, Florin Tănase a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben. Cele două avertismente au venit în decurs de un minut.

FCSB – Gaz Metan Mediaș echipele:

FCSB: A. Vlad – Creţu, Miron, Perianu (Petre ’67), Pantea – Ov. Popescu, Vînă, Olaru (Niţă ’85) – Man (Popa ’58), Moruţan, Fl. Tănase.
Antrenor: Bogdan Vintilă

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Butean, Larie (Nielsen ’83), M. Constantin – Droppa (Roşu ’78), Fofana – Ciocan, Chamed (Fernandes ’83), Valisar – S. Buş.
Antrenor: Dusan Uhrin

Cartonaşe galbene: Tănase ’75, ‘76 / Fofana ’43, Larie ’48, Vână ‘90+2
Cartonaş roşu: Tănase ‘76
Arbitri: Andrei Chivulete – Valentin Avram, Andrei Constantinescu – Lucian Rusandu; Observator de arbitri: Vasile Bratu.