Sport

Franța – România rezultat în Fed Cup. Două zile de meciuri dramatice până la ultimul ghem

Franţa câştigă semifinala Fed Cup, cu scorul de 3-2 în faţa României. Simona Halep a fost nevoită să joace și la dublu, după accidentarea Irinei Begu din finalul partidei cu Parmentier.

A fost 5-7, 6-3, 6-4 pentru Mladenovic / Garcia, iar Franța merge în ultimul act al competiției, unde va înfrunta Australia. România rămâne în Grupa Mondială și va concura și anul viitor pentru trofeu.

Halep a dus o luptă de două ore şi 57 de minute în meciul rachetelor numărul unu, împotriva Carolinei Garcia, fiind la rândul său uşor accidentată, după ce a alunecat pe zgură la scorul de 6-6 în tiebreak-ul primului set.

Alte știri de interes

FCSB pe noua arenă din Ghencea. Se pregătește un miting uriaș

Mihnea Tudor

Se reia Liga 1 de fotbal. Burleanu: Singura federaţie care a propus un protocol medical

Război pe toate nivelurile. Becali, promisiune pentru Steaua lui Talpan

Reluarea pregătirilor la FCSB, în linie dreaptă. Au făcut vizita medicală

Liga I – Cluburile, obligate să facă 3 teste COVID-19, în cantonamente. Când se reia campionatul

Fotbalul, doar o afacere. Becali: ”Pe care nu mai pot să iau bani, să fie sănătoși”