Sport

Leo Messi, primul cartonaș roșu după 754 de meciuri la Barcelona

Athletic Bilbao a câştigat pentru a treia oară Supercupa Spaniei, învingând în finală, duminică seară, la Sevilla, cu scorul de 3-2, echipa FC Barcelona, după prelungiri, iar Leo Messi a primit, duminică, primul cartonaş roşu în 754 de meciuri jucate în tricolul echipei FC Barcelona.

Se pare că, frustrat de jocul lui şi al echipei sale, Messi, 33 de ani, fără a avea mingea, a lovit un adversar, în minutul 120+1 al finalei Supercupei Spaniei, disputată cu Athletic Bilbao.

Jesus Gil Manzano, arbitrul finalei, i-a acordat cartonaşul roşu jucătorului argentinian, după ce a consultat VAR și a văzut cum vedeta spaniolă i-a dat o palmă peste cap adversarului său, care a căzut la pământ.

Aceasta nu este prima eliminare a lui Messi din carieră, el mai primind două cartonaşe roşii la echipa naţională a Argentinei. Practic, duminică, Leo Messi a primit primul său cartonaș roșu de când joacă sub tricoul Barcelonei!

După eliminarea de duminică, Messi va primi o suspendare de cel puţin două jocuri. Ţinând cont de lovitura aplicată intenţionat lui Villalibre, pedeapsa ar putea fi de patru partide.

Comenteaza cu profilul facebook

Alte știri de interes

Ianis Hagi, gol superb pentru Rangers, în campionatul Scoţiei – VIDEO

Mircea Furdu

Handbal feminin: SCM Râmnicu Vâlcea – CSM Bucureşti rezultat în turul optimilor Ligii Campionilor

Dezamăgirea Simonei Halep: Nu-și va putea apăra trofeul

Gloria Pascu

Meciurile de pe Arena Naţională, de la Euro-2020, s-ar putea desfăşura cu spectatori