Nebunie în derby: FCSB – CFR Cluj, rezultat stabilit în ultimul minut de prelungiri

FCSB a remizat, luni, la Giurgiu, scor 1-1 (1-0), cu CFR Cluj, în etapa a V-a a play-off-ului Ligii I. Clujenii au marcat golul egalizator în minutul 90+3.

Pentru FCSB a marcat Tănase ’19 (penalti), iar pentru CFR Cluj a înscris Burcă ’90+3.

1-0: Florin Tănase a transformat un penalt, obţinut tot de el, după ce Burcă l-a faultat din poziţie de ultim apărător.

1-1: Andrei Burcă a adus egalitatea, cu capul, după o lovitură liberă

În minutul 12, Miron a trimis mingea cu capul în transversală.

Acelaşi Miron s-a accidentat în minutul 25, după o intervenţie a lui Omrani, el fiind înlocuit 10 minute mai târziu.

FCSB: Vlad – Haruţ, Cristea, Miron (Şut ’35), Radunovic – Ov. Popescu, Simion (Oaidă ’36), Vînă (Olaru ’51)- Moruţan (Niţă ’79), Tănase, Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea

CFR Cluj: Arlauskis – Manea (Susic ’78), Ben Youssef, Burcă, Camora – Sigurjonsson (Chipciu ’80), Bordeianu, Gîdea (Omrani ‘4 / Păun ’60)- Deac, Debeljuh, Costache. Antrenor: Edward Iordănescu

Cartonaşe galbene: Simion ’22, Tănase ’32 / Burcă ’17, Ben Youssef ’56, Bordeianu ’81

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de asistenţii Mircea Grigoriu şi Ciprian Danşa şi de rezerva Andrei Antonie.

Observator de arbitri a fost Alexandru Deaconu.