Nicuşor Dan s-a vaccinat cu prima doză anti-Covid

09.12.2021
10:37

Nicuşor Dan, primarul general al Capitalei, a declarat că s-a vaccinat împotriva COVID-19, cu prima doză. Primarul Capitalei a fost nevoit, în ultima perioadă, să îşi facă teste pentru a avea acces în instituţiile publice unde avea întâlniri oficiale, din cauză că nu era vaccinat, iar regulile impuse de autorităţi prevedeau obligativitatea certificatului verde la intrarea în respectivele clădiri.

Întrebat dacă s-a vaccinat, Nicuşor Dan a răspuns, pentru Digi24: ”Da, cu prima doză”.

Primarul Capitalei a afirmat în mai multe rânduri că urmează să se vaccineze după ce va face analize, el trecând deja prin boală. 

La sfârşitul lunii noiembrie, el preciza că se va vaccina într-o săptămână. 

„Am spus că trebuie să fac nişte investigaţii medicale. Le-am făcut şi săptămâna viitoare mă voi vaccina cu prima doză”, spunea Nicuşor Dan, într-o conferinţă de presă.

Pe 31 august, Nicuşor Dan a fost întrebat de jurnalişti, la conferinţa de presă de prezentare a bilanţului de 10 luni de la preluarea mandatului, de ce nu s-a vaccinat anti-COVID, el anunţând atunci că a trecut prin boală în luna mai.

Comenteaza cu profilul facebook

Distribuie articolul:

nicusor dannicusor dan vaccinatprima doza
Cristian Saghin
Cristian Saghin este unul dintre jurnaliștii care publică articole pe site-ul stiripescurt.ro, cu o experienta de peste 30 de ani în presa. De profesie inginer, a prins gustul presei imediat după Revoluție, trecând de la reporter... până la redactor șef... Este editorul general al site-ului stiripescurt.ro

Alte stiri de interes