România – Olanda 0-3! Buf !!!

România - Olanda 0-3! Buf

În ultimul meci al anului, echipa naţională a României a pierdut cu 3-0 meciul de pe Arena Naţională contra Olandei.

Tricolorii au jucat bine în prima repriză, când au şi creat pericol prin Budescu şi Florin Tănase. Partea a doua a debutat prost, cu golurile lui Depay (minutul 47) şi Babel (57), şi s-a încheiat la fel de prost, cu reuşita lui De Jong (81). Apărarea a fost somnolentă în partea a doua, începând cu fundaşii laterali, Ganea şi Hanca, şi continuând cu stopperii Moţi şi Chiricheş. Atacanţii, fie că s-au numit Ţucudean, Alibec sau Andone, nu au adus nimic bun în jocul echipei. … Sursă: FOTO România – Olanda 0-3! Echipa naţională s-a întors cu picioarele pe pământ după o repriză catastrofală | adevarul.ro