SCANDAL în direct la Realitatea Plus! VIDEO Bichir s-a răstit la Alex Coita: Lasă miștocăriile astea! Ești un prost!

SCANDAL în direct la Realitatea Plus! Bichir s-a răstit la Alex Coita: Lasă miștocăriile astea! Ești un prost! Sursă foto: captura Realitatea

SCANDAL în direct la Realitatea Plus! Bichir s-a răstit la Alex Coita: Lasă miștocăriile astea! Ești un prost! Sursă foto: captura Realitatea

Emisiunea Culisele Statului Paralel, de luni, 7 martie 2022, a cunoscut un moment tensionat după ce binecunoscutul istoric Florian Bichir, invitat în emisiune, a reacționat cam necontrolat la cele relatate de Alex Coita, alt invitat în emisiune.

În timpul intervenției sale, Alex Coită s-a arătat revoltat de faptul că Rusia a închis conducta de gaz Yamal, precizând că „niciodată nu a fost întrerupt gazul rusesc”, indiferent de cât de acute au fost tensiunile Est-Vest, făcând referire la diverse perioade istorice din secolul trecut.

Lasă miștocăriile astea!

Moment în care Florian Bichir nu a mai rezistat și l-a atacat pe Alex Coita:

Bichir: – Te pricepi și la istorie! Că s-a izolat Berlinul… o dai în bălării din ’47 până în ’91… Da’ zi-i înainte, hai! Dacă tot suntem la momentul de stand-up comedy, zi! Zi-i înainte! Dacă te pricepi la fel de bine la gaze ca la istorie… îmi pare rău că te cunosc!

Coită: – Da’ nu vă cunosc, domnule Bichir!

Bichir: – Nici eu! Dar spune-mi și mie ce gaze primea Berlinul în ’53, ’54, după cum ziceai, pe ce conductă, când s-a făcut conducta…

Coita: – Care Berlin, de Est sau de Vest?

Bichir: – Care vrei tu.., răspunde la întrebare! Lasă miștocăriile astea! Da-i mai departe cu gazele, lasă istoria că ești paralel.

Coita: – Cred că sunteți puțin obosit, domnule Bichir!

Bichir: – Ba nu!… cred că ești prost!

Moment în care a ”sărit” Anca Alexandrescu, făcându-și rolul de moderatoare, să aplaneze discuția, care părea că va lua razna:
– Vă rog frumos fără jigniri!

Momentul a fost încheiat de Florian Bichir care a mai spus ”Nu pot să accept să vorbiți prostii!”, apoi emisiunea a continuat, dar fără a mai beneficia de vreo intervenție a invitatului Alex Coita, care n-a părăsit platoul de emisie, dar a tăcut până la sfârșit.

VIDEO Emisiunea poate fi urmărită aici:
https://www.realitatea.net/emisiuni/culiselestatuluiparalel?id=844_2022_03_07_18_58_00

Comenteaza cu profilul facebook

Distribuie articolul:

alex coitacearta bichir coitaesti un prostflorian bichirrealitatea
Mihnea Tudor
Mihnea Tudor este unul dintre jurnaliștii care publică articole pe site-ul stiripescurt.ro, cu o experiență de peste 7 ani în presa, pe domenii diverse, de la politica, externe, eveniment, sport etc.

Alte stiri de interes