Simona Halep a DISTRUS-O pe Suarez Navarro si s-a calificat in sferturi la Roland Garros

Simona Halep (4 WTA) creşte de la un meci la altul la French Open. Astăzi, ea a învins-o categoric pe o adversară în faţa căreia avea un bilanţ catastrofal: şase înfrângeri în şase meciuri disputate pe zgură.

Simona Halep a devenit o „ucigătoare“ pe terenul de tenis! Şi şi-a făcut un obicei de a începe meciurile într-o formă devastatoare. I-a dat un 6-0 sec lui Kasatkina în primul set, iar cu Suarez Navarro (Spania, 23 WTA) a pornit, din nou, ca din tun. În primul game, românca a salvat două mingi de break, dar, într-un final, şi-a făcut serviciul. Apoi, de la 1-0 încolo, Halep a pus piciorul pe acceleraţie şi s-a dus la un incredibil 5-0!  …

Articolul pe larg »»» : Simona dansatoare: Halep a zburdat pe teren cu Suarez Navarro şi e în sferturile de la French Open | adevarul.ro