Simona Halep a sărit îmbrăcată în apele râului Vltava după ce a câştigat Praga Open – FOTO

Simona Halep a sărit îmbrăcată în apele Râului Vltava după ce a câştigat Praga Open

Simona Halep a sărit îmbrăcată în apele Râului Vltava după ce a câştigat, duminică, turneul de categorie WTA International de la Praga.

“Am promis ieri că dacă o să câştig voi sări, aşa că…”, a explicat ea, pe Twitter.

TK Sparta, clubul care a găzduit turneul, se află chiar pe malul Râului Vltava, amintegște news.ro.

Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 1, a câştigat, duminică, turneul de categorie WTA International de la Praga, după ce a învins-o, în finală, cu 6-2, 7-5, pe belgianca Elise Mertens, locul 23 WTA şi cap de serie numărul 3. Acesta a fost primul turneu disputat de Simona Halep din februarie, după întreruperea circuitului feminin cauzată de pandemia de coronavirus. Pentru sportiva română, succesul de la Praga Open este trofeul cu numărul 21 din carieră, al doilea consecutiv în acest an, în 38 de finale jucate.