Sport

Simona Halep și-a aflat adversara în turul trei la US Open

Simona Halep și-a aflat adversra în turul trei la US Open, după victoria facilă pe care a obținut-o miercuri în fața Kristinei Kucova.

Elena Rîbakina, jucătoare din Kazahstan locul 20 WTA şi cap de serie numărul 19, s-a calificat, miercuri, în turul al treilea la US Open, fază în care o va întâlni pe Simona Halep.

Rîbakina a trecut în turul doi de sportiva franceză Caroline Garcia, locul 62 WTA, scor 6-1, 6-4, într-o oră şi 5 minute.

Halep şi Rîbakina au mai fost adversare de două ori, în 2019 la Wuhan şi în 2020 la Dubai. La Wuhan, Halep a abandonat în primul set, la scorul de 5-4 pentru jucătoarea din Kazahstan. La Dubai, românca s-a impus cu scorul de 3-6, 6-3, 7-6 (5).

Comenteaza cu profilul facebook

Alte știri de interes

CM de handbal feminin, rezultatele de vineri. România a debutat cu o victorie la scor

Mircea Furdu

Cazul Shuai Peng: Măsură DRASTICĂ luată de WTA

Mihnea Tudor

Denis Alibec, pedepsit exemplar de Dan Petrescu

Leo Messi a câştigat Balonul de Aur 2021

Accidentare Neymar: Ar putea lipsi şase săptămâni de pe teren

Rednic anunță că mai mult dă bani, decât să-i câștige! ”Nici nu m-am aşezat bine şi deja am dat peste 20.000”