Un bărbat a căzut în gol zeci de metri, în zona barajului de la Siriu, încercând să-și facă selfie

Un bărbat în vârstă de 47 de ani care a vrut să facă selfie în zona barajului de la Siriu, pe DN 10 Buzău-Braşov, s-a prăbuşit în gol zeci de metri, fiind salvat ulterior de pompieri. El a suferit multiple traumatisme şi va fi transportat la SJU Buzău. La prima evaluare, are traumatisme minore.

Potrivit prefectului judeţului Buzău, Daniel Ticlea, accidentul s a produs duminică după-amiază, pe DN 10, în zona stâncii Teherău.

Din primele informaţii, un bărbat care a vrut să-şi faca un selfie a alunecat in prăpastis de pe marginea şoselei.

Bărbatul a căzut în gol 3-4 metri, apoi a alunecat pe stânci  încă 20-30 metri. El a fost extras de echipajul ISU sosit la faţa locului si predat ambulanţei.

Comenteaza cu profilul facebook

Distribuie articolul:

barajul siriucazaut in golselfiestanca teherau
redactia

Alte stiri de interes